środa, 20 lipca 2016

Jak powiesić obrazy bez wiercenia ścian?


Jeśli chcesz mieć podobną galerią w swoim domu, użyj rzepów. Moja wisi już od prawie roku, wszystko na swoim miejscu, bez wiercenia i żadnych uszkodzeń ścian. Podpowiadam, jak to zrobić. Tu znajdziesz jeszcze więcej informacji nt. innych dekoracji.
Użyłam rzepów firmy 3M. Są dostępne w różnych rozmiarach i służą do wieszania większych i mniejszych obrazów (kupisz je online lub w marketach budowlanych). BARDZO WAŻNE: przed przystąpieniem do pracy najlepiej zważ obrazy i dobierz odpowiednią ilość rzepów i ich wielkość do ciężaru zważonej ramy z obrazem (instrukcje na opakowaniu). 


Teraz wyciągnij 1 rzep z opakowania (1 rzep = 2 paski) i złóż jego 2 części ze sobą, aż usłyszysz dźwięk "kliknięcia". Odklej zewnętrzną naklejkę i przyklej rzepa odsłoniętą, klejącą stroną do ramy (powtórz czynność tyle razy, ile potrzeba rzepów do danej ramy). Następnie odklej wszystkie wierzchnie naklejki. Obraz jest gotowy do powieszenia na ścianie.


Można powiesić "na oko", radziłabym jednak użyć poziomicy lub zwykłej taśmy malarskiej do wyznaczenia linii. Przymocuj obraz, znów powinnaś usłyszeć charakterystyczne "kliknięcie".


Po chwili zdejmij obraz i mocno dociskaj przez ok. 30 sekund każdy z rzepów do ściany. Niech tak pozostaną przez ok. 60 minut, bez zawieszonego obrazu. 


Po godzinie powieś obraz ponownie, dociskając każdy z rzepów, aż usłyszysz znajome "kliknięcie". I voila, gotowe!


Jeśli chcesz usunąć obrazy ze ściany, po prostu przytrzymaj rzepa z jednej strony, a z drugiej powoli ciągnij, aż cały odejdzie ze ściany. Rzep stracony, ale twoja ściana cała, beż żadnych śladów i uszkodzeń. P.S. Zdjęcie nr 3 pochodzi ze strony firmy, pozostałe - własne.


Powodzenia w tworzeniu własnych galerii :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz