Gdy zaczęła się pandemia, rozpoczęłam pracę zdalną. Szybko przekształciłam sypialnię w biuro+sypialnię. W małym mieszkaniu może to być dość problematyczne. Pewnie przed podobnym wyzwaniem stanęło wiele osób. Może i Ty również?
Moim głównym założeniem była szybka i niedroga metamorfoza, czym chcę się z Tobą podzielić w najbliższych postach. Dziś o przemalowaniu mebli, a dokładniej: jak odświeżyć stary stolik i fotel z PRL-u?
Najpierw trzeba odtłuścić powierzchnię (użyłam płynu odkażającego z alkoholem, może być ocet). Nie bawiłam się w czyszczenie papierem ściernym. Dlaczego? Bo zależało mi na szybkiej metamorfozie. Biuro było mi potrzebne od zaraz i chciałam załatwić malowanie w jeden weekend (kolejne warstwy farby można nanosić po 6 godzinach). Aby zakryć ciemny lakier, musiałam pomalować meble 3 razy, ale warto było.
tak wyglądało biurko przed malowaniem, po prawej, pod oknem |
Nie chciałam kupować nowych mebli, nie tylko dlatego, że to koszty. Przede wszystkim dlatego, że chciałam WYKORZYSTAĆ TO, CO JUŻ MAM w mieszkaniu. Często tak jest, że w naszych MM albo domach już coś jest, tylko trzeba to znaleźć, np. w innym pokoju albo piwnicy. I tak się właśnie okazało w przypadku mojego MM. Niedawno temu chciałam się pozbyć tego biurka! A dokładnie to stolik RTV z PRL-u. Fotel to również znalezisko z tej epoki. Oba meble kupiłam okazyjnie na Allegro. Fotel Chierowskiego zyskał nową tapicerkę, a teraz po odmalowaniu idealnie pasuje do białej sypialni. Biurko również.
Jak dla mnie, meble teraz wyglądają o wiele lepiej! Użyłam farby Beckersa (ok. 50 zł za 1 litr) do drewna i metalu (bardzo mało czuć przy malowaniu i po). Pół litra spokojnie wystarczyło na 3 warstwy na obu meblach. Jakiś czas temu pisałam na blogu o przemalowaniu białego stolika z Ikei, wtedy akurat kupiłam inną, droższą farbę, Flueggera i muszę powiedzieć, że była lepsza. Beckers daje radę, ale jednak wyższa półka cenowa, to zdecydowanie lepsze krycie i ciekawy, matowy efekt. Jeśli właśnie na tym Ci zależy, to lepiej zainwestuj we Flueggera.
![]() |
efekt po nałożeniu pierwszej warstwy |
![]() |
po nałożeniu drugiej warstwy |
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńBardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.
OdpowiedzUsuńDziękuję! Pozdrawiam :)
UsuńBardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.
OdpowiedzUsuńDziękuję. Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuń