wtorek, 3 listopada 2015

3 x 35m2 vintage

Na dziś 3 aranżacje, każda z elementami vintage. Najpierw dwupokojowe mieszkanie z częścią dzienną, która pomieściła: wygodny kąt jadalny, część biurową i wypoczynkową. Mimo tak małego metrażu, wnętrze wydaje się przestronne, a to pewnie dzięki prostemu zabiegowi: "ciężkość art decowskich" szafek i stołu została przełamana lekką formą i materiałem nowoczesnych mebli oraz wszechobecną bielą. Jak dla mnie mieszkanie idealne :).Źródło

Kolejne mieszkanie, również dwupokojowe. Poniżej jeden z klasycznych błędów popełnianych przy urządzaniu wnętrz: dwie kanapy ustawione pod kątem prostym względem siebie plus stolik kawowy. Taki układ tworzy bardzo niewygodny obszar konwersacyjny. Lepiej ustawić sofy naprzeciwko siebie lub jedną sofę (w miarę możliwości) zamienić na 2 fotele i również ustawić naprzeciwko drugiej sofy. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie: do 2 kanap można dodać 2 fotele - wtedy uzyskamy wygodną do rozmowy przestrzeń w kształcie litery U. 

W tym mieszkaniu podoba mi się kolorystyka kuchni: pastelowy niebieski i szachownica oraz pojemna komoda w stylu art deco.


Źródło

W trzecim wnętrzu styl vintage zdecydowanie przeważa i jest obecny w każdym pomieszczeniu, nawet łazience. W tym 1,5-pokojowym mieszkaniu jest kilka idealnych rozwiązań do małych powierzchni, które warto podpatrzeć: ławy zamiast krzeseł (zajmą mniej miejsca niż krzesła a pomieszczą więcej osób, aby były wygodniejsze, można położyć na nie poduchy-siedziska), rozkładany stół (nie wymaga wyjaśnień) czy np. dwa małe stoliki kawowe (rozłączone nie zagracają mieszkania i każdy spełnia swoje funkcje, a po zestawieniu dadzą jeden większy stolik). 

Nie ma planu mieszkania, ale ten łatwo sobie wyobrazić patrząc ma zdjęcia: po wejściu na lewo jest kuchnia, a po prawej szafy, na wprost pokój dzienny i łazienka. Do sypialni wchodzi się przez pokój dzienny.   

Źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz